Hikayemiz

Ressam ve şair olan İdil ve konsept tasarımcısı Selçuk 2015 yılında kendi seçimleriyle şehir hayatından koparak Datça’ya yerleştiler. Kısa bir süre sonra kızları Berrak dünyaya geldi. Adını da Ege’nin tertemiz sularından ilham alarak koydular.
Kahveye olan tutkuları onlarla ilerlemeye başladı. Sanatta ve doğadaki yaşamlarının her anında kahve eşlikçileriydi. Bu tropik meyvenin eşsiz yolculuğu onlara yeni yollar açtı. Ve yol onları Breziya’da 106 yıllık bir fabrikaya çıkardı. Butik bir işletme olduğu için her şey el emeğiydi. Bu da onların hayat biçimleriyle uyumluydu. Böylece 2020 temmuz ayında ‘Ada Caffe’ markasını kurdular. Markaya has 3 adet harman yapan ikili bu harmanlara ‘Ada Gourmet’, ‘Ada Medium’ ve ‘Ada Dark’ adlarını koydular. Ayrıca yöresel kahveleri ve Ege usulü kavurdukları Türk kahvesini de ürün yelpazesine kattılar.

Markalarını şöyle tanımlıyorlar;
Sahil yaşamının kahve kültürüyle eşsiz uyumu bizi bu yolculuğa çıkmaya yöneltti. “Ada Caffe” böylece bir yarımada hayatından doğmuş oldu. Buradaki hayatın yavaşlığı, kalitesi, huzuru ve keyfi kahve kültürüyle eş değer. Biz de bu narenciye kokan Ada’dan ilham alarak damakta eşsiz tatlar bırakan Ada harmanlarını ürettik.
Kahve, yolculuğumuzun her anına eşlik etti. Deniz kenarında, bahçede, kampta, sporda ve sanatta, günün her anında içilebilen tatlar yakalamaktı amacımız. Bu amaca ulaştığımızın kanaatindeyiz. Dileriz içen herkes keyif alır.